Restaurace Pod Hradem
0,-
0,-
0,-
50,-
Výlety po okolí

Restaurace Pod Hradem je díky své poloze skvělým odpočinkovým místem pro turisty i sportovce. V okolí naší restaurace se nachází několik turistických bodů, které stojí za Vaši návštěvu.

Nejvýznamnější památkou v okolí restaurace je známý gotický hrad Helfštýn, který se chlubí bohatou historií, zachovalými hradbami i perfektním výhledem do širokého okolí. V turistické sezóně je v prostorách hradu pořádáno mnoho zajímavých akcí, které nadchnou celou rodinu. Mezi nejznámější patří tradiční mezinárodní setkání uměleckých kovářů Hefaiston či přehlídka historických šermířů. Na hradě Helfštýn narazíte také na řadu divadelních představení a hudebních akcí.

Další zajímavostí, kterou si při návštěvě Týna nad Bečvou nesmíte nechat ujít, je dům významného hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Ten sem přišel za tatínkem, který vařil pivo v panském pivovaru. Skladatel zde pobýval pouze v letech 1852 a 1854, místo se však pojí s důležitými událostmi jeho života, které se odrážejí v autorově tvorbě.

S Bedřichem Smetanou také souvisí nedaleký památník a hrob jeho dcery Gabriely, který najdete na místním hřbitově.

Nadšené sportovce jistě potěší, že Týn nad Bečvou křižuje několik úseků cyklostezky Bečva. Vydejte se na kole nebo na bruslích poznávat památky i přírodní krásy širokého okolí. Po kvalitních cestách se velmi rychle dostanete do okolních měst, jako je Přerov, Lipník nad Bečvou, Teplice nad Bečvou a Hranice, ale i mnohem dál. Vašim turistickým cílem se může stát například Rožnov pod Radhoštěm, Nový Hrozénkov a Valašské Meziříčí.

Pár minut cesty po asfaltové silnici od cyklostezky Bečva leží restaurace Pod Hradem. Přijďte se k nám osvěžit dobrým pivem nebo zmrzlinou a odpočinout si v příjemném prostředí.

Doporučujeme